شماره جهت رزرو تبلیغ 09156664405 ایجاد وبلاگ رایگان

استمداد پلیس از مردم برای دستگیری یک کلاهبردار

ایران

سیاسی / ایران 41 تعداد بازدید: 0

فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد. متهم با پوشش اخذ وام بانکی مبالغ هنگفتی را از سوژه‌های مورد نظر سرقت می‌کرد.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، سردار عبدالرضا آقاخانی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت احدی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری با شگرد اخذ وام، بلافاصله موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد متهم با خودرو‌های گرانقیمت و جعل عناوین مدیرعامل شرکت و قاضی اقدام به شناسایی سوژه‌های خود که غالباً بانوان می‌باشد، کرده و پس از آشنایی مقدماتی در پوشش اخذ وام بانکی، مبالغی از آنان برای افتتاح حساب دریافت و سپس متواری می‌شود.

آقاخانی ادامه داد: با توسعه فعالیت‌های پلیسی، متهم به هویت “علیرضا مشهدی غلام” دارای ۹ فقره سابقه کیفری شناسایی و طی نیابت قضائی در پایتخت پس از تعقیب و مراقبت دستگیر شد.
استمداد پلیس از مردم برای دستگیری یک کلاهبردار
فرمانده انتظامی استان افزود: متهم در بازجویی بعمل آمده به بزه انتسابی اعتراف کرد و تا کنون نیز ۱۳ نفر شاکی با مصادیق کلاهبرداری، سرقت و اعمال منافی عفت از استان‌های مختلف به ارزش تقریبی ۱۵ میلیارد ریال کلاهبرداری شناسایی شده اند.

وی افزود: با توجه به دستور قضائی مبنی بر انتشار تصویر بدون پوشش متهمان و با عنایت به اینکه کلاهبرداری با این شگرد همچنان در سایر استان‌ها متصور می‌باشد، مالباختگان می‌توانند برای شکایت به پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم مراجعه کنند.

آقاخانی به همشهریان بخصوص بانوان توصیه کرد: شهروندان خصوصاً بانوان، توجه داشته باشند که برای اخذ وام و تسهیلات می‌بایستی صرفاً به بانک‌ها مراجعه کنند و اشخاصی که به ظاهر دارای تمکن مالی و از روابط عمومی بالایی برخوردار هستند به هیچ عنوان قابل اعتماد نبوده چراکه امکان خسارات مادی و معنوی جبران ناپذیری متصور می‌باشد.

نظرات