شماره جهت رزرو تبلیغ 09156664405 ایجاد وبلاگ رایگان

پوتین به آمریکا هشدار داد

خبر روز

خبر / خبر روز 40 تعداد بازدید: 0

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه هشدار داد کشورش به محض اطمینان از اینکه واشنگتن توسعه موشکی خود را آغاز کرده، به توسعه موشکهای میان برد و کوتاه برد اقدام خواهد کرد.

- zero باشگاه خبرنگاران جوان منبع: وی همچنین گفت: باید مذاکرات با آمریکا به شکل فوری به منظور تأمین امنیت راهبردی و ثبات از سر گرفته شود.

رییس جمهور روسیه در ادامه تصریح کرد: مسکو به محض آنکه اطمینان یابد واشنگتن توسعه این چنین موشک هایی را آغاز و شروع به ساخت آن ها کرده، مجبور خواهد شد موشک های کوتاه برد و میان برد را با تمام ظرفیت توسعه دهد.

آمریکا در تاریخ 2 اوت [جمعه 11 مرداد] رسما از پیمان منع موشک های هسته ای میان بُرد خارج شد.

پس از این تصمیم، مسکو نیز پایان اجرای این پیمان را اعلام کرد.

سخنان پوتین امروز دوشنبه در قالب بیانیه ای از سوی ریاست جمهوری این کشور و در واکنش به خروج آمریکا از پیمان منع موشکی میان برد و کوتاه برد صادر شد.

پوتین در این بیانیه گفت: با خروج یکی از امضاکنندگان این پیمان، اجرای آن بصورت خودکار متوقف می شود؛ بطوری که این توافقنامه از دوم اوت 2019 به پایان رسیده و بدین ترتیب این پیمان از سوی همکاران آمریکایی ما به آرشیو سپرده شد تا در تاریخ ماندگار شود.

پوتین همچنین از خروج یکجانبه آمریکا از پیمان موشک های میان برد و کوتاه برد که یکی از ستون های اصلی در زمینه نظارت بر گسترش تسلیحاتی در جهان قلمداد می شد، با دلایل ساختگی ابراز تاسف کرد.


کلید واژه ها: آمریکا - رییس جمهور روسیه - موشک - پوتین - توسعه - رییس جمهور - واشنگتن - خروج - بیانیه - ریاست جمهوری - هشدار - تاریخ - روسیه - خبرنگاران - مسکو - آمریکایی - کشور - ماندگار - مذاکرات - هسته ای - دوشنبه - جمهوری - سپرده - نظارت - آرشیو - واکنش - امروز - امنیت - شروع - جوان

نظرات